نکات کلینیکی مراقبت از لنز

بسیاری از عفونت ها و مشکلات چشمی در استفاده کنندگان از لنز های تماسی ناشی از محلول های مراقبت از لنز یا عدم مراقبت لازم از لنز تماسی است.

همین طور که درتصویر بالاهم بیان شده برای بیماری لنز تماسی air optix به همراه محلول opti free تجویز شده است بعد از مدتی بیمار بعلت عدم راحتی با لنز خود مراجعه  میکند

 که بعد از بررسی معاینه کننده متوجه SPK – SUPERFICIAL PUNCTATE KERATITIS در هردو چشم بیمار میشود که درنهایت علت آن تغییر محلول لنز  از برند opti free به برند دیگری  توسط بیمار بوده است.

زیرا بعضی از  محلول های لنز ها ی تماسی  که با متریال لنز های جدید سازگاری ندارند می توانند برای بیمار ایجاد مشکل کنند پس بررسی نوع محلول مورد استفاده توسط بیمار در مراجعات follow up بسیار مهم است.

تحقیقات نشان داده است استفاده از محلول ها ی MPS – محلول های چند منظوره -این مشکلات را تا حد زیاد ی کم میکنند .

این محلول ها حاوی سورفاکتانت ها و پاک کننده ها هستند که در جهت پاک کنندگی و حفظ رطوبت در لنز استفاده می شوند .هم چنین  شامل نگه دارنه ی انتی بیوتیک ها و بافرها نیز هستند.

عوامل لوبریکنت و مرطوب کننده ها دراین محلول ها جهت افزایش راحتی بیمار استفاده شده اند.

 

و  طبق تحقیقات محلول های چند منظوره با متریال  لنز های جدید سازگاری بیشتری داشته و منجر به بروز مشکل در بیمار نمیشوند


 

در  case بعدی بیماری که ازلنز ها یacuvue استفاده میکرده  بعد از ۲ هفته استفده بعلت کاهش دید مراجعه کرده که همراه با قرمزی و درد در چشم راست بیمار بوده است. در چشم راست بیمار یک زخم محیطی قرنیه ای هم دیده میشده است.

بعد از بررسی لنز معاینه کننده متوجه ی رسوبات در هردو لنز میشود که در نتیجه ی تنها ۲ هفته استفاده ا زلنز بوده است.

 با بررسی و پرسش از بیمار علت مشخص میشود که این علت  عدم مالش دادن لنز بوده است.

 

18 thoughts on “نکات کلینیکی مراقبت از لنز

  1. سلام!
    دوست عزیز ما چت رومی زدیم و دوست داریم که تمام آدم های مهم ایرانی به اینجا بیاند و جمع دوستانه و پر از نشاط را به ارمغان بیاریم!دوستان شما منتظر شما هستند به امید پیروزی شما دوست عزیز!
    بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفریش ز یک گوهرند

  2. طول می کشد که یک دوره طولانی از زمان برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر با اشاره به این پست خوب بر روی salma-ghashghaei.ir مقاله نگارش می توانید همه مناسب قبل از مقاله نوشته شده را انتخاب کنید و یا برای خرید به مقاله حمایت.

  3. سلام salma-ghashghaei.ir و با تشکر از شما برای اطلاعات شما – من قطعا چیز جدیدی را برداشت تا از حق در اینجا من با این حال چند تخصص فنی با استفاده از این وب سایت، از آنجایی که من تجربه بارگذاری مجدد وب سایت مقدار زیادی از بار قبلی به من می تواند آن را دریافت کند برای بارگذاری درست شده بود اگر هاست شما خوب است؟ نه این که من شاکی است، اما نمونه های بارگذاری تنبل بار اغلب تحت تاثیر قرار دادن شما در گوگل است و می تواند در مورد نمره خود را با کیفیت تبلیغات و بازاریابی با لغات به هر حال من اضافه کردن این RSS به ایمیل من است و می تواند خیلی بیشتر از شما، آسیب می رساند مربوطه محتوا هیجان انگیز اطمینان حاصل شود که این کار شما دوباره به زودی به روز رسانی

  4. چونکه خیلی باحال ! سلام من اصلا فرض کنید که هر چیزی شبیه به این قبل از خواندن . بنابراین به دنبال کسی با برخی از ایده های منحصر به فرد بر روی این موضوع خوب است. واقعا شما را برای شروع این تشکر می کنم. این وب سایت یک چیز است که بر روی اینترنت، کسی تنها بااصالت کمی تحت تعقیب است. کار مفید برای آوردن یک چیز جدید به اینترنت ! بهترین آرزوها

  5. وبلاگ عالی در اینجا ! وب سایت خود را بارگذاری سریع! چه میزبان شما با استفاده از ؟ می توانید لینک دیپلم خود را به میزبان خود را دریافت کنم؟ من تمایل وب سایت من به عنوان سریع لود می شود به عنوان مال شما بهترین آرزوهای LOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

In an effort to prevent automatic filling, you should perform a task displayed below.

KPASO